cestovni setPaleo je životní styl, jenž vyžaduje časté plánování a já tuto činnost považuji za neodmyslitelnou část mého života. Tím, že mnoha návyky vybočuji z řady, mě nutí více se zamýšlet kdy, kde a co budu na cestách jíst. Tím nyní nemyslím jen několikadenní výlety a dovolené. Ale v podstatě do tohoto tématu můžeme zařadit i dojíždění za prací, piknik v parku či celodenní túru.

 

 

 

Mnohokrát jsem se setkal se snahou o změnu životního stylu v řadách mých přátel a také následným přechodem zpět na „běžnou“ stravu. Mnohdy za tím byla neschopnost nebo neochota plánovat. Někdy však i nedostatek informací a nápadů na řešení nekomfortních situací.

Rozhodl jsem se tedy sepsat několik tipů, jak se dá stravovat mimo domov či nějaké „rozumné“ stravovací zařízení. Velmi dobře vám poslouží kuchyňské nástroje z kvalitních materiálů a velmi praktickým využitím. U mnohých z nich je navíc velmi zajímavé designové provedení, což znamené, že se již nebudete muset dále stydět za svou cestovní lahev na pití a nebudou se vám všude po batohu toulat části vašeho příborového setu.

 

Pitný režim

Termosky a termohrnky – KeepCupFresh2Go, sportovní Bergnerkeramický Invotis

Lahve na vodu – Bobble, Bobble Sport, Bergers s karabinou, odolná Alladin s dvojitou stěnou, filtrační Pure Bottle

Příprava kávy – Aeropress, Moka konvička, mlýnek Hario Mini

 

Skladování potravin

Termoboxy – krabička s termobrašnou a příborem, termomísa 1,2 litru s kvalitním těsněním, chladící brašna

Krabičky na jídlo – Bento 2 patra, krabička 3 patraSefama s přepážkou a příborem, Complet Clean s funkcí „čistých rukou“, sada 14 dóz na jídlo

 

Nádobí a příbory

Příbory – Sada Monbento, sada Tescomasada lžiček,

Piknikové sady – Bergner piknikový set pro 4 osoby, sada plastových kelímků a džbánkusada 4 talířů

Vakuování potravin – vakuová balička potravinsada vakuových dózvakuové sáčky s pumpičkou

 

Ostatní cestovní vychytávky

rozprašovač na olej či ocet

přenosná váha

dezinfekční gely

 

To je jen zlomek toho, na co lze v obchodech narazit a s čím můžete denně cestovat za prací, dodržovat pitný režim během procházky či túry a nebo dokonce při obědě v kanceláři.

Jaké cestovní nádobí používáte vy? Napište do komentářů a inspirujte tím ostatní.