MNKP1Vítejte u druhého seriálu, který se bude se věnovat místům, kde zakoupit kvalitní maso a případně i jiné uzenářské výrobky. Kam tedy pro maso?

V prvním díle se podíváme do podniku, který získal ocenění Řeznicko-uzenářská prodejna za rok 2011 a sídlí na Kozím plácku v Praze. Nese jednoduchý a výstižný název Masna Na Kozím plácku.

Masna Na Kozím plácku je prodejním místem společnosti Made Group, která v masném průmyslu jistě není žádným nováčkem a na trhu si vybudovala dostatečně silné jméno. Pod Made patří například i výrobna Pejskar, ta je velmi známá na poli kvalitních uzenin a může se pyšnit řadou ocenění.

MNKP2

Interiér prodejny je velmi pěkný. Na výstavní pult proniká dostatek světla skrz obrovské výlohy, takže výrobky můžete posoudit na denním světle a nejste odkázání pouze na to umělé. Hned po vstupu do prodejny vás upoutají stěny, které jsou posety červenými řeznickými lvy na bílém podkladu. Tak nějak si představuji tradiční řeznickou výzdobu. Na druhé straně jsou kusy dřevěných doplňků. Jedná se o soudky, košíčky a police, které dodávají jemnost, pocitové teplo a dokreslují tvář prodejny, která se snaží být prostorem, kde je zákazníkům příjemně.

MNKP4

Sortiment obchodu je dostatečně široký a s výběrem vám pomůže ochotný a informovaný personál. Vitrína je plná všech druhů masa od drůbeže, přes hovězí, vepřové a například i telecí.  Zásobování masny probíhá dvakrát denně, což zaručuje čerstvost nabízeného zboží. Samozřejmostí jsou uzenářské výrobky, kde se setkáme s klobásami nejrůznějších druhů, dále pak paštiky, vejce a jako doplňkový sortiment zde najdeme i jogurty, mléko, zeleninové lupínky, mošty a jiné výrobky, které jsou ve své kategorii vždy mezi těmi kvalitnějšími.

Prodejna drží krok a jako ostatní vyhlášená místa nabízí i sezonní produkty, kdy na Velikonoce, Vánoce či jiné svátky snadno zakoupíte tradiční výrobky.

MNKP3

Masna Na Kozím plácku však není jen Made, ale je to místo, kde najdete výrobky předních českých dodavatelů, jako je například Biofarma Sasov nebo Vodňanská drůbež. A ani zde to nekončí, protože část zboží pochází například z Nizozemska či Jižní Ameriky.

Pokud máte v hledáčku kvalitní masnu s širokým sortimentem, tak se jistě v ulici Kozí nespálíte.

 
 
 
otevírací doba
PO-PÁ: 8-20 hodin
SO: 9-15 hodin
 
Masna Na Kozím plácku
Kozí 9
Praha
110 00
 
telefon: 255 795 404
e-mail: prodejna-kozi@madegroup.cz
www.facebook.com/masnanakozimplacku
 
 
 
 

Pozn. autora: Fotografie prodejny byly se svolením vypůjčeny z internetových stránek Masny Na Kozím plácku. Prodejna byla v době příprav tohoto článku dočasně uzavřena z důvodu ohrožení záplavami. Děkuji za pochopení, Michal Turna.