steakV České republice se o Paleo a Primal životních stylech mluví spíše jako o trendu, výstřednosti a často i bláznovství. V zahraničí je však všechno jinak. Vychází mnoho knih, pracuje se na výzkumech a lidé více šíří své zkušenosti. Jednou za čas se také tyto životní styly objeví v médiích a májí potenciál masově se rozšířit. Ano, spousta těch krásných zpěvaček a namakaných herců se rozhodlo žít jako „pravěký muž“. Kteří to jsou? Možná se budete divit…

 

Vydělávají miliony, jsou krásní, mladí a úspěšní. Mnoho fanoušků by si s nimi hned vyměnilo život, ale často netuší, že i top hvězdy nejsou dokonalé. Alergie na lepek, astma, akné, migrény. Ano, jsou to jen lidé a také mají problémy.

 

Miley Cyrus

Kdo by to byl řekl, že toto „neviňátko“ bude kdykoliv cokoliv respektovat? Právě ona je tou, kdo nesnese lepek a laktózu a hrozí jí díku tomu velké zdravotní problémy. Několikrát se o jejím stravování vyjádřila veřejně a nechala se slyšet, že by Paleo dietu měl vyzkoušet každý. Vyzdvihuje například zlepšení pleti a psychickou úlevu.

miley

 

Matthew McCauneghey

V roce 2005 byla tato herecká osobnost vyhlášena „Nejvíce sexy muž“ a ikdyž už je to několik let, tak Matthew na sobě dál maká a vypadá stále skvěle. Jeho vzhled a fit postava je pro něj, coby herce, velice důležitá a i on je si toho vědom. Nejednou byl vyfocen na pláži při shybování, sprintech, surfování a protahování. Sám však přiznal, že si drobné podvůdky neodpustí, hlavně pokud tráví čas s jeho dětmi.

matthew_mcconaughey

 

Jack Osbourne

Syn známého hudebníka, Jack, byl donucen jídelníček upravit zákeřným zdravotním problémem. Doktoři zjistili, že tento mladík trpí roztroušenou sklerózou a sám Jack prohlásil, že musel provést velkou změnu a že tou dieta jistě je. Striktní verze Paleo diety Jackovi pomáhá a sám děkoval doktoru Wahlovi, který ho údajně inspiroval, když svůj boj s roztroušenou sklerózou díky změně stravovacích návyků vyhrál.

jack_osbourne_16x9_992

 

Jessica Biel

Herečka s fantastickou postavou je známá svým velmi kladným vztahem k Paleo dietě. Musí skvěle vypadat nejen kvůli svým rolím, ale také proto, že se často objevuje ve společnosti svého muže Justina Timberlakea, idolu milionů žen po světě. Mnozí tvrdí, že jsou dokonalým párem. Jessica si tuto nálepku jistě chce udržet a tak pořádně maká. Často se o ní mluví ve spojitosti s crossfitem a používáním kettlebell.

jessica

 

První díl je u konce a zanedlouho se dočkáte pokračování, protože mám v rukávu dalších pár hvězd, které dělají skvělou reklamu Paleo/Primal a jistě si zaslouží, aby se o nich vědělo i u nás …

… a abych nebyl na náš národ tak přísný, tak i tady se začíná něco dít 🙂

Trhákem posledních dnů je nová kniha Jídlo na první místě od nakladatelství Jan Melvil. Dále se můžete vzdělávat u knih Život bez pšenice a nebo Paleo dieta od L. Cordaina.

A kdyby se vám nechtělo utrácet, tak si zdarma stáhněte tento e-book nazvaný 14 dnů ke změně života, který jsme pro vás připravili s Mirkem Matouškem píšícím Metlův Paleo/Primal Food Blog.