2narozeninyDruhý rok grasa.cz utekl jako voda a znovu přicházím s menším bilancováním. Za tu dobu se toho totiž odehrálo opravdu hodně a spousta věcí se změnila. Grasa už není jen pouhý blog, grasa je místo, kde se mění životy.

 

 

 

 

Začneme, stejně jako v loňském reportu, žebříčkem nejnavštěvovanějších článků a stránek na grasa.cz. (květen 2014 – květen 2015)

  1. 10 největších mýtů o Paleo dietě – lednový článek byl velmi kontroverzní a to se také podepsalo na obrovské návštěvnosti. Velké části Paleo příznivců sloužil tento článek jako základní kámen při seznamování skeptických přátel či rodiny s Paleo dietou.
  2. Recepty – kategorie – psaní receptů není příliš moje parketa a rád nechávám prostor dalším blogerům, kteří to dělají více než dobře (Paleo doupě, Paleo snadno). I tak jsem ale rád, že se lidem mé recepty líbí a že je vyhledávají. Obrovské překvapení.
  3. 10 největších chyb při Paleo/Primal – díky nedostatku informací se někteří mohou dopouštět chyb – vypsal jsem deset nejčastějších, kterých se dopouštějí nejen začátečníci, ale často i pokročilejší.
  4. TOP 10 – kokosové oleje – „kokosáků“ je na trhu velké množství, tak jsem vybral desetnejlepších.
  5. Zázrak jménem kokosový olej – tato moje kniha vyšla těsně před loňským výročím. Pár stovek čtenářů si udělalo radost e-bookem nabitým informacemi o tuku s vynikající chutí i super zdravotními benefity.
  6. Jak pálit a neukládat – Petr Novák – druhá kniha v žebříčku, tentokrát ne však moje. Petr je opravdový znalec lidského těla a své vědomosti předává nejen na blogu a kurzech, ale od nového roku i ve své knize. Parádní záležitost!
  7. Neprůstřelná káva – káva nemusí být jen lahodným nápojem, ale můžete z ní udělat i jídlo. Nutričně bohatá a skvěle chutnající snídaně a nebo klidně odpolední drink/svačinka? Neprůstřelná káva je tu, zkuste ji…
  8. DEZERT NA VÍKEND #11 – Tiramisu – mysleli jste, že Paleo/Primal dezerty chutnají mdle a s originálem je nelze srovnávat? Tak to jste zřejmě ještě nevyzkoušeli toto Tiramisu – je báječné.
  9. 14 dnů ke změně života – první e-book, který jsem nabídl lidem volně ke stažení. Desítky receptů s obrázky a možností obměn vám vystačí mnohem déle než jen na dva týdny. Obrovské díky patří Metlovi z Paleo doupě, bez něj by to nebylo ono 🙂
  10. Batátové hranolky – velice jednoduchý, ale chutově vynikající recept s možností donekonečna si pohrávat s detaily a ladit recept. Batáty jsou zdravé, chutné a dají se připravit na mnoho způsobů.

 

Jak jsem psal v úvodu – odehrálo se spousta změn. Kromě blogu a e-booků jsem začal nabízet čtenářům další možnosti, jak se dozvědět více o fungování lidského těla a jak na sobě začít pracovat.

Kurz Superčlověkem za tři měsíce je oblíbenou stálicí, dále je možnost navštívit i další kurzy – Masáže doma nebo Zázrak jménem kokosový olej. Poskytuji samozřejmě i kurzy pro skupiny na míru (napište mi)

Pokud potřebujete konkrétní rady a individuální přístup, tak se podívejte sem – konzultace. Desítky jedinců zkusilo a … výsledky jsou skvělé. Neudělám vše za vás, ale ukážu vám tu správnou cestu, připravím vás a vyzbrojím vás na ni.

Intenzivně pracuji na dalším projektu, který bude zanedlouho představen, už se na to moc těším. Těším se, protože pomůže dalším z vás, kteří chtějí na sobě pracovat a dosud neměli příležitost.

Moc mi to pomáhá – vaše dotazy, vaše podpora a vaše přízeň. Bez vás by to nebylo ono, nemělo by to takový smysl.

Děkuji vám všem za to, že tu jste a za to, že díky vám může grasa.cz fungovat a pomáhat tak dalším a dalším lidem.

 

Díky! S pozdravem,

Michal Turna