Každou chvíli dostanu dotaz, jestli Paleo či Low Carb nejsou náhodou jen pro mladé. Nejsou. Důkazem je i zpráva od paní Jarky. Vždycky mám obrovskou radost, když mi přijde mail s nějakým podobným příběhem, kde je cítit touha po spokojeném životě, kde je vidět vynaložená energie do studia a prostě chtít něco změnit. Nebudu dále zdržovat, užijte si příběh čtenářky Jarky 😉

 


Dobrý den Michale,
Ano, cesta za zdravím  je mnohdy trnitá, a taky dlouhá. Ta má začala před 9 lety. Já, coby letitý masožrout, jogurtožrout a moukožrout jsem se začala cítit nemocně. Nakonec jsem regulérně omdlela a dostala se do nemocnice. Po dvou týdnech mě propustili s tím, že mi vlastně vůbec nic není 🙂

Něco mě osvítilo…že by osud? V té době jsem měla pořádnou nadváhu – 88 kg při 172 cm výšky.

Vysadila jsem nejdříve moukoviny a s tím automaticky většinu cukru…začala jsem poprvé v životě uvažovat, co do pusy dávám. A cítila jsem se jako nový člověk. Trochu to zkrátím. Ze dne na den ze mne byl vitarián. Do 4 měsíců jsem shodila 26 kg. Po roce čistě raw jsem si začala do salátů postupně přidávat sýr, sem tam brambory, vajíčka, pohanku…..Vymýšlela jsem recepty pro salátovou restauraci, jídlo se pro mne stalo zábavou a koníčkem. Vegetariánkou jsem byla asi 5 let, ale pak jsem začala mít pocit, jako bych se o něco ošizovala. Nevím, fyzicky jsem se cítila fajn, bylo to jen takové vnitřní cítění, snad taky vliv okolí. Prostě jsem zase sklouzla do běžného stravování, i když způsob myšlení už byl naučený zkoumat každé jídlo, které jsem dávala do úst. Co mám povídat….během dvou let deset kilo nahoře.

Jídlo  mě vždy bavilo, proto jsem se znovu pustila do studia, pročítala weby o jídle, mám přečtené…několikrát… knihy jako třeba Jídlo na prvním místě, Proč tloustneme, Jak pálit a neukládat….

Hurá ! Objevila jsem paleo :-)) To je pro mě konečně správný, snadno dlouhodobě udržitelný směr. Stravuji se tak od začátku roku, váha se mi ustálila na 70 kg, energie spousta. A co hlavní – jídlo si vychutnávám. Co je lepšího, než ranní vajíčka na špeku, výpečky se zelím v poledne a večer pořádný vývar s masem. Baví mě i půstovat, mám za sebou whole30. Sport v tělocvičnách mi nikdy nic neříkal, ve fitku jsem v životě nebyla. Ale co mě doopravdy baví je celodenní toulání na kole, v přírodě, na vzduchu.

Stravovací směry jako raw, paleo, vegan mají jedno společné. Je důležité jíst jen to, co vím, kde vyrostlo. Pokud to vyrostlo ve fabrice – nejíst.

Vaše videa, články, knihy, komentáře jsou pro takové samostudující, informace hltající lidi jako jsem já, prostě k nezaplacení. Děkuji Vám za ně.

Věřte mi Michale… tohle Vám píše 58 letá  skorodůchodkyně :-))

Zdravím a hodně úspěchu ve Vaší práci Vám přeji.

Jarka