Recenze: Lískooříškové máslo jemné 500 g - GRIZLYPohodlně se usaďte a nalaďte své chuťové buňky, recenze na Lískooříškové máslo právě začíná!

Někdy se také můžete setkat s označením Lískooříškový krém, ale čert to vem, je to prostě parádní pochoutka a na tom se nic nezmění 😉

Jaké je složení? Jak máslo používat? Co takhle krátký recept? A co cena? Jdeme na to, všechno si povíme!

Já vím, takovou rychlostí mi už brzo nezbydou na recenze žádná další másla, protože tohle tempo je vražedné. Když ale ona jsou taaaak dobrá… 😬Tak recenze na Lískooříškový krém nebo na Lískooříškové máslo?

Často se setkávám s dotazy, jak to vlastně s tím máslem a krémem je. Nelámejte si tím hlavy, každý to označuje jinak, ale jedná se o to samé. Často si výrobci a prodejci označení stanovují sami a někteří označují za krémy ty, kam přidávají další složky kromě ořechů (kokos, čokoládu,…), jiní to zase vůbec neřeší.

Tak to neřešte ani vy, jen si užívejte tu dokonalou chuť a říkejte tomu, jak chcete 😉

 

Složení

Klasika. Grizly ořechová másla jsou čistá jako… jako lilie třeba. Žádné cukry, zbytečnosti, plnidla. Prostě ořechy a nic víc. Je tomu tak i v tomto případě a já samozřejmě chválím, protože takhle to má vypadat!

Sám výrobce označuje své suroviny za „top“ a stejně tak i jejich kvalitu. Nemohu jinak než souhlasit. Navíc se mi hodně líbí, že sám e-shop je i výrobcem a vyrábí másla po menších dávkách a jsou tedy vždy čerstvá. Často se tedy stane, že je datum výroby jen pár dnů před tím, než vám balíček dorazí domů.


Balení

Šroubovací dóza s širokým hrdlem je za mě jedna z nejlepších možností, protože to můžete rovnou hrabat a nemusíte se vůbec soustředit, jestli lžíci protáhnete otvorem 🤔😄 Ne, ale vážně, nemusím moc ta balení, kde je hrdlo úzké sotva na lžičku. Široký otvor je pro mě osobně lepší, protože třeba při přípravě pokrmu vám to práci usnadní a určitě bude vše probíhat trochu rychleji.

Jasně, dovedu si představit, že by bylo balení skleněné, ale samozřejmě by musela být i vyšší cena a váha a zároveň se zvětší riziko poškození obalu a celá operace bude náročnější na logistiku. Já jsem s tímto balením v pohodě 👍

 

Využití

Lískooříškový krém můžete využít velice podobně jako ostatní ořechová másla. Na lžičku, při pečení (například cookies, banánový chlebík atd.), do smoothies, na granolu, možností je fakt spousta.

Je to zdroj energie, která se dostaví rychle a hlavně je chutná, takže samozřejmě můžete využít i kapesní balení, třeba na tůru nebo do kabelky a cucnout si kdykoliv budete mít pocit, že potřebujete nakopnout.


Recepty

No vlastně spíš jeden, ale stojí fakt za to. No a taky to není úplně takovej recept, ale spíš mega-giga-rychlo-recept 😄 

Domácí Nutella – lískooříšková pomazánka s čokoládou

Zlehka roztopíme čokoládu, necháme ji trochu změknout, aby s ní šlo pracovat lžičkou a přidáme lískooříškové máslo. No a je hotovo. Říkal jsem, že to bude rychlé 😬

… ale jasně, můžeme to trošku potunit a dle příležitosti a cíle můžeme přidat lžičku medu a na drobno nasekané ořechy. To to celé posune úplně na jinej level – ucítíte sladší chuť a krásně vám pokřupou ořechy mezi zubama.

Jak říkám, hodně záleží, zda si chcete dát čistou verzi a nebo to trochu obohatit ještě o ten med, což se bude hodit třeba na nedělní palačinky a tak 😜 

Domácí lískooříšková pomazánka s čokoládou

 

Závěrečné hodnocení Recenze: Lískooříškové máslo jemné 500 g – GRIZLY

  • super cena – lískové oříšky jsou obecně drahé, ale u Grizláče to ještě docela jde
  • balení je tak akorát – nejsem fanda těch pidi skleniček o 200 gramech (a často stejné ceně)
  • lískové ořechy a tedy i toto máslo mají při vaření a pečení velmi široké využití
  • 100% čisté složení
  • třeba takové arašídové máslo zná každý, ale tímhle zabodujete a návštěvu rozhodně zaujmete
  • mají jemnou i křupavou variantu s kousíčky ořechů>>> Koupit: Grizly Lískooříškové máslo jemné <<<


Lískooříškové máslo Grizly Lískooříškové krém GRIZLY Recenze: Lískooříškové máslo - složení Lískooříškové máslo jemné GRIZLY ořechové máslo  


>>> Koupit: Grizly Lískooříškové máslo jemné <<<Líbil se vám článek Recenze: Lískooříškové máslo jemné 500 g – GRIZLY? Tak mrkněte na další…