IMG_3022Vítám vás u šestého dílu seriálu Dezert na víkend a hned v úvodu článku bych rád oznámil, že se jedná jednoznačně o nejrychleší a nejjednodušší recept, který jsme na grasa.cz měli. V rychlosti přípravy hravě předčíme i Ledovou kakaovou misku a nebo Banánové palačinky s jablky a skořicí.

 

 

Banán je zřejmě mé nejoblíbenější ovoce a rád si ho dávám jen tak ke kávě. Ty dvě chuti mi k sobě prostě ladí. Jednoho dne mi však Petr Mára v Čestru poradil naprosto triviální recept, který se ihned stal jedním z mých nejoblíbenějších a velmi často používaných.

Nejen proto, že základem je banán, ale i proto, že příprava je naprosto blesková a dovolím si tvrdit, že je za tři minuty hotovo i s úklidem.

Z uvedeného množství surovin vykouzlíte jednu porci dezertu.

 

Banán – 1 větší kus

Máslo – 1 polévková lžíce

Čokoláda – 2-3 čtverečky

 

Ano, čtete správně, potřebovat budeme pouze tři suroviny a to navíc v minimálním množství. Nádobí také mnoho neznečistíte, v podstatě bude potřeba pouze pánev.

Oloupeme zralý banán a na talířku si ho vidličkou rozetřeme. Následně na pánev naneseme lžíci másla. Lze použít i kokosový tuk, který jsem původně používal, ale jednou při jeho absenci jsem zkusil máslo a moho říci, že mi tato kombinace chutná ještě o něco více.

Ve chvíli, kdy je tuk dostatečně rozehřátý, tak na pánev vložíme banánovou kaši a zprudka osmahneme.

IMG_3018

Opravdu by mělo vše proběhnout poměrně rychle, aby se ovoce nezačalo vysoušet. Takže dozlatova z jedné strany, otočit a dozlatova z druhé strany. Nyní sundáme z pánve na talířek.

IMG_3020

Sami můžete vidět, že banán získal krásné zbarvení a minimálně celá kuchyň bude příjemně provoněná.

Na vrch umístíme čokoládu. Doporučuji takovou, která má v sobě 85% a více kakaa. Čokolády Lindt mají větší čtverečky, zde použijte jen jeden, u jiných značek ulomte čtverečky 2 nebo 3.

IMG_3021

Čokoláda se rychle rozpustí a v tu chvíli je již hotovo. Jak jsem zmínil již na začátku, tak k tomuto dezertu je káva to pravé. Udělejte si své espresso, french press nebo kávu připravenou jiným způsobem a vychutnejte si tuto rychlovku i celý víkend.

IMG_3023

Zaujal vás článek? Tak to se vám bude líbit i moje kniha.

Superčlověk - Najdi nejlepší verzi sebe sama