Jako každý rok si dovolím vám poděkovat. Bez vás by to totiž nedávalo vůbec žádný smysl. Každý blog, každý obsah, každé médium potřebuje své čtenáře, odběratele a fanoušky.

A já se i letos přesvědčil o tom, že jich je dostatek na to, abych dál tvořil, psal, pomáhal, motivoval a často i svou prací měnil životy…

Začátek roku byl docela tradiční – hodně z vás hledalo i starší články, aby se dozvěděli, jak na to. Co si budeme povídat, hned leden je často, co se návštěvnosti týče, jedním z nejplodnějších měsíců. Ten vzorec se opakuje každý rok, lidé prostě chtějí hubnout a mnohdy to má dost společného s novoročním předsevzetím. Mnohým z vás se to povedlo parádně, jiným méně, ale tak to prostě je a vždycky bude.

Obrovský boom nastal v březnu a dubnu, kdy mnoho lidí najednou mělo více času, protože se nic moc nemohlo. Celá země, vlastně skoro celý svět byl najednou „zavřený“ a z domu se vycházelo v podstatě jen kvůli tomu nejnutnějšímu. 

Najednou byl obří zájem o online obsah – články, sociální sítě, video-kurzy, (elektronické) knihy… 

To samozřejmě přitáhlo mnohé i ke mně – hodně z vás se začalo učit Co je Low Carb / nízkosacharidové stravování a jak na něj, jak se stát Superčlověkem a později se někteří z vás začali zajímat o Přerušovaný půst.

Léto bylo skoro standardní, hodně se to rozvolnilo, ale pak přišel podzim, kdy se scénář z jara začal opakovat. Sice trochu v menším, ale dělo se to. Začal jsem pro vás psát zase trochu víc článků, protože mi chodí obrovské množství dotazů a často i námětů na to, o čem bych mohl napsat. Tak píšu… 🙂 Třeba za poslední dva měsíce máme nějakých 20 článků

Začal jsem psát i pravidelný newsletter Grasa Výpečky, který vychází každý týden a píšu v něm prostě vypečené info ze života masožravce. Vždy shrnu, co se stalo na blogu, dávám kratičké tipy a recenze na různé výrobky, produkty či služby. Vytáhnu nějaký zajímavý dotaz od čtenářů, připomene si často i několik let starý článek, který by určitě neměl (nejen před nováčky) zapadnout. Projdeme i nějaké „drobky“, kde v pár řádcích shrnu to nejzajímavější ze světa v posledních dnech – upozornění na nějaké slevy, mikrozprávičky, moje postřehy atd. No a jasně, vždycky vypíchnu i jeden recept, co mě zaujal. Chcete newsletter také dostávat? Není problém, přihlašte se tady.

Dokonce i moje další záliba dostala prostor, protože dotazy tímto směrem se neustále opakují, tak vznikl projekt ekorecenze.cz, na kterém se podílím a recenzujeme tam výrobky, které pomáhají dělat náš svět lepším, bezpečnějším a čistším. Takže třeba drogerie, která svým složením tolik nezatěžuje naši planetu. Výrobky, díky kterým nemusíme používat tolik plastů a neprodukujeme tak velké množství odpadu. Šetrná kosmetika, bezodpadová domácnost, úspora vody… Dokonce jsme sepsali e-knihu „10 jednoduchých způsobů, jak chránit planetu každý den„, která je samozřejmě ke stažení zdarma.

Tenhle „rok“ utekl jako voda. Proč ty uvozovky? Protože to tak prostě cítím. Byl to rok, který mnozí jen „přežili“ a ne „prožili“. Bylo to složité, všechno hodně nejisté, děly se změny ze dne na den a my s tím nic nemohli dělat. Jen jsme často čekali a modlili se, ať je zase líp. No a tak dlouho jsme čekali, až je konec roku a já pevně věřím, že rok 2021 bude lepší. Bude náš!

Vážení čtenáři, děkuji vám za to, že prostě jste. Že to čtete, vzděláváte se, dáváte mi zpětnou vazbu a že mě motivujete k další a další tvorbě. Bez vás by Grasa nebyla. Nebo by aspoň nebyla tam, kde je teď.

Užijte si Vánoce, odpočiňte si a připravte se na následující rok. Bude to jízda a ikdyž je to trochu klišé, tak věřím, že společně to zvládneme!