Půsty jsou velkým strašákem mnoha lidí. Bez jídla, bez energie, bez nálady…

Je tomu skutečně tak? Co když najednou ucítíte nával energie, zlepší se vaše soustředění, při tréninku budete najednou podávat daleko lepší výkony?

Navíc budete efektivně shazovat tuk, vaše tělo se krásně očistí, u mnohých nastoupí vlna kreativního myšlení, flow, dobrá nálada a štěstí. Věděli jste, že půsty jsou skvělý nástroj pro zlepšení zdraví a efektivní hubnutí?

Pojďme si ukázat 5 tipů, jak zvládnout třeba 100 hodin půstu naprosto bez problému…

 

 

Připravte se a dejte si vaše oblíbené jídlo

Pokud se chystáte na více než 48 hodin půstu, tak doporučuji se řádně připravit a naplánovat poslední jídlo. Dejte si něco opravdu chutného, ideálně vaše oblíbené jídlo. Já bych se třeba nebál zvolit burgry s čedarem, volským okem, slaninou, extra dávkou tuku a jako dezert třeba banánové palačinky (z vejce a banánu) a navrch buď tučnou smetanu nebo pár plátků slaniny či ořechové máslo. Dostaňte do sebe dostatek tuku a bílkovin. Se sacharidy to přehánět nemusíte.

 

Upleťte na sebe bič

To je metoda, kterou využívám docela hojně. Prostě svůj záměr rozhlásím a pak už není cesty zpět. Pokud například na sociálních sítích napíši, že se chystám dát 100 hodin půstu, tak už to nevzdám. Prostě to musím splnit…

 

Každý den se hýbejte

Pohyb je super. Nejenže umocňuje účinky půstu, podpoří hubnutí, ale i vám dodá spoustu pozitivní nálady, pomůže vyplavit hormon štěstí. Znáte ten pocit po tréninku? Ta super nálada? Ta se teď bude 100% hodit 😉

 

Mějte program, bavte se

Nenuďte se. To je vážně to nejhorší, co můžete udělat, protože pak je půst nekonečný. Najděte si zábavu, pracujte, hýbejte se, buďte s rodinou či přáteli. Uvidíte, jak to uteče a budete se cítit skvěle. Toto je vážně jeden z důležitých kroků, aby to celé dopadlo dobře!

 

Pijte hodně vody

Voda je základ. Přidejte dvě špetky kvalitní himalájské nebo mořské soli, trochu citronové šťávy a uvidíte, jak to vaše tělo nakopne. Minerály jsou důležité, budete se cítit skvěle a vyhnete se únavě a bolestem hlavy, což by vás klidně mohlo potkat.

 

 

Zajímají vás půsty? Myslíte to s nimi vážně? Připravil jsem pro vás kurz!

  • 3 hodiny
  • 22 lekcí
  • 110 slajdů prezentace
  • 8 let zkušeností

… vše o půstech od A do Z. Jak rychle a pohodlně zhubnout? Jak vytěžit z kurzů maximum po mentální stránce? Jak si najít vlastní systém, který vám bude dokonale vyhovovat? Jak ovlásnout půsty a celý svůj život? A mnoooho dalšího.

Spousta informací, spousta tipů, spousta triků, spousta zábavy. Těším se na vás přímo v kurzu.