Máte chut na sladké? Tak to vás jistě bude zajímat dnešní recenze, jejíž předmětem je Tyčinka GRIZLY RAW Bar. Zdravá varianta, když si chcete mlsnout…

Určitě znáte všechny možné zdravé, fitness, proteinové a jakékoliv jiné další tyčinky, které ale mnohdy neobsahují nic moc lepšího, než ty klasické „nezdravé“. Jak je to u této a jaká je moje zkušenost?

Dnešní recenze se týký konkrétně výrobků GRIZLY RAW Bar acai-kešu-konopné semínko 55 g a GRIZLY RAW Bar mango-makadam-černý rybíz 55 g, ale již v minulosti jsem měl i jejich třetí a zatím poslední tyčinku GRIZLY RAW Bar kokos-kešu-kakao 55 g a musím říci, že v testu obstála podobně dobře.

 

Na co si dávat při výběru zdravých tyčinek pozor?

Za svůj život jsem ochutnal desítky podobných tyčinek. Možná bych jich býval byl ochutnal i stovky, jenže velká část má nic moc složení.

Přidané cukry například ve formě sirupů, suroviny nevalné kvality, často zbytečná umělá sladidla…

Složení si hlídejte, protože není nic horšího, než když si v dobré víře koupíte výrobek, který ale ani náhodou nesplňuje to, co od něj čekáte a jaký byl původní záměr.

 

Využití

Upřímně? Nejsem fanoušek ujíždění si na podobných produktech a tyčinkách. Dám si ji jednou za čas – buď musí být fakt nouze nebo chuť, ale určitě si nemyslím, že je správné podobné dobroty jíst kadý den nebo nějak pravidelně.

Dám si ji tak jednou a dvakrát za měsíc a jsem spokojenej a to často právě z toho důvodu, že si chci dát hrstku cukrů. Ikdyž těch lepších, tak furt cukrů…

A kdy tedy? Pokud někam jedu, jsem dlouho mimo dosah jídla a mám pocit, že bych měl něco sníst a nechce se mi třeba na sílu držet půst. Dále pak třeba na dlouhé tůře či při nějaké situaci jako je delší let v letadle atd. Dostanu tak do sebe sacharidy, potřebnou energii, uspokojí to mé chuťové buňky a mám na nějakou dobu zase klid.

To může vést jednoduše k tomu, že se uklidním, pochutnám si, trošku se zrelaxuju a dokážu lehce vypnout. To je za mě fajn benefit a přidaná hodnota. Jídlo mě prostě dokáže pěkně naladit…

A nebo pak prostě, když jen tak chci. Díky dlouhodobému zdravému stravování mám  i daleko lepší vztah k jídlu a kontrolu nad tím, co jím a co vůbec chci jíst. Podobné výrobky mi tak ve výsledku pomáhají lépe ovládat své chutě.

 

Složení

Jak bylo zmíně výše, tak mnoho rádoby zdravých tyčinek obsahuje ne úplně zdravé suroviny. Vybírám si tedy vždy jen ty, které mají čisté složení bez kompromisu.

Co takhle třeba ořechy, semínka, sušené ovoce a nějaký tuk? Dá se tak vykouzlit parádní pochoutka.

Níže se můžete přesvědčit, že třeba se surovinami jako datle, kešu, konopné semínko, acai (a třeba taky mango, makadamové ořechy, sušený černý rybíz) můžeme nadělat plno parády.

A vidíte? Není tam potřeba rvát cokoliv umělého, chemického.


Nutriční hodnoty

GRIZLY RAW Bar acai-kešu-konopné semínko 55 g

  • Nutriční hodnoty na 100 g: Energetická hodnota: 365 kcal / 1537 kJ; Bílkoviny: 5,2 g; Sacharidy: 65 g, z toho cukry: 47 g; Tuky: 7,4 g, z toho nasycené: 1,4 g; Vláknina: 8,7 g; Sůl: 0,02 g.

GRIZLY RAW Bar mango-makadam-černý rybíz 55 g

  • Nutriční hodnoty na 100 g: Energetická hodnota: 362 kcal / 1526 kJ; Bílkoviny: 3,2 g; Sacharidy: 67 g, z toho cukry: 47 g; Tuky: 6,4 g, z toho nasycené: 0,4 g; Vláknina: 12 g; Sůl: 0,02 g.

Dříve jsem zkoušel i GRIZLY RAW Bar kokos-kešu-kakao 55 g a ta má hodnoty následující

  • Nutriční hodnoty na 100 g: Energetická hodnota: 365 kcal / 1537 kJ; Bílkoviny: 5,2 g; Sacharidy: 65 g, z toho cukry: 47 g; Tuky: 7,4 g, z toho nasycené: 1,4 g; Vláknina: 8,7 g; Sůl: 0,02 g.

 

Balení 

Tyčinka váží 55 gramů a to mi přijde tak akorát – je to porce, která vám pomůže doplnit energii a zároveň se s ní tolik nezaplácnete… A co se týká praktické stránky, tak za mě je to fajn alternativa třeba k ovoci.

Schválně… kolikrát už jste vytáhli z batohu banán úplně na kaši? Já už párkrát jo a to si pak ani moc nepošmáknete a všude je bordel. Tady se to nestane a navíc má tyčinka podstatně delší trvanlivost. Prostě taková pojistka, na kterou se můžete spolehnout.

 

Cena

Svačinka (nebo dezert) za 29 Kč mi přijde fajn – zvlášť pokud má takto čisté složení. Některé tyčinka seženete levněji, ale mnohdy jsou kvalitativně o něco horší a nebo jsou menší. 55 gramů je totiž lehce větší váha, než u některých dalších, které mají často 45-50 gramů a stojí kolem 25-30 korun, takže při přepočtu je tato ve výsledku o kousíček výhodnější.

Neberte to to úplně jako plnohodnotné jídlo za 30 kaček, ale pokud si dojdete někam koupit nějakou sladkost nebo svačinku, tak tam ty samé peníze necháte také, mnohdy i daleko víc.

Teď jsem navíc zahlédl i výhodné balení více kusů, to se pak dostanete na 24 Kč za kus, což už je za mě fakt paráda.

 

Závěrečné hodnocení recenze: Tyčinka GRIZLY RAW Bar

  • skvelé složení bez kompromisů
  • oproti podobným výrobkům dobrá cena
  • rychlá svačina, která vás může zachránit
  • jemná struktura tyčinky
  • možnost zakoupit výhodné balení
  • zajímavé kombinace a chutě tyčinek

 

>>> Koupit tyčinku GRIZLY RAW bar <<<

 

 


>>> Koupit tyčinku GRIZLY RAW bar <<<

 

Na základě článku Recenze: Tyčinka GRIZLY RAW Bar by vás mohlo zajímat…