A je to tady, čeká nás další recenze, tentokrát to budou Křupaví červíci WormUp. Jíst červy? To není pro každého, ale co když je to ve skutečnosti parádní pochoutka?
Parádní pochoutka, která je navíc plná bílkovin, chov je ekologický a navíc se jedná o originální dobrotu, kterou zaujmete (skoro) každého?
Jaké mám tedy s červíky WormUP zkušenost? Dozvíte se na následujících řádcích…
Jasně, teď se asi pomaličku rozdělíme na dva tábory. Jedni už teď touží po ochutnání a po té zkušenosti, druhým už se pomaličku začíná zvedat žaludek 🤣
Pro tu druhou skupinu musím říct, že to vážně není tak hrozné a věřte, že jste určitě nevědomky snědli i daleko horší věci 😅 Jenže ono když se na to podíváte více ze široka, tak naopak existuje mnoho kultur, kde jsou podobní živočichové považováni za skvělou pochoutku. Tak zahoďme předsudky a jdeme na to!
OBSAH
Použití
Asi si říkáte, proč a hlavně jak byste měli WormUP červíky jíst? Vlastně je to hodně jednoduché, přímo z pytlíku to sypete do pusy… No dobře, takhle to děláme asi jenom já, ale je to fakt easy – můžete si je dát jako svačinu někde na výletě, cestou v autě, večer k dobrému vínu nebo zakomponovat do jídla.
Jejich výhodou je dlouhá trvanlivost a snadná přenositelnost. Můžete je tedy použít kdykoliv a kdekoliv. Jen na vás teda někde možná hodí zajímavej pohled, ale na druhou stranu díky tomu můžete někomu nabídnout a vysvětlit, o co vlastně jde…
Ekologie
Pokud vás zajímá ekologie a šetrný přístup ke stravě v ohledu na zátěž pro životní prostředí, tak jste tu správně. Při chovu hmyzu se totiž spotřebuje malé množství vody a energie, chov je tedy celkově poměrně nenáročný a řadí se tak mezi k platnetě šetrné suroviny. Určitě i toto si zaslouží palec hore 😉 👍
Ekologie a udržitelnost je obecně zajímavá problematika, mrkněte na blog, kde se dozvíte, že i maličkými krůčky jde mnohé změnit!
Chuť
Teď vážně – 99 % lidí by podle mě nepoznalo, že jí hmyz… Fakt jsem o tom přesvědčen, protože ta chuť je prostě moc fajn a není zde cítit nějaká pachuť, sliz, smrad ani cokoliv dalšího, co by si lidé většinou mysleli.
Krásně to křupe, pěkně vyniká použité koření. Mnohdy je chuť přirovnávána ke krevetám, ale mě přijde mnohem méně výrazná a tedy pro více lidí lépe „stravitelná“.
Nutriční hodnoty
Pro zjednodušení si zapamatujte, že červi jsou prakticky bílkovina a tuk. Pro nás ideál! Žádné otravné a zbytečné cukry…
Pokud bych měl být konkrétní, tak ve 100 gramech suroviny najdete těsně pod 50 gramů bílkovin a cca 40 gramů tuku, to je fakt paráda a nízkosacharidová pecka!
Měl jsem tu čest ochutnat tři různé varianty – Česnek, Kari a Slaná skořice. Jejich složení se liší především dle použitého koření…
Složení
Česnek
– larvy Potemníka moučného (96,7%), sůl (2%), česnek (1,3%)
Kari
– larvy Potemníka moučného (97%), sůl (2%), kari (1,5%)
Slaná skořice
– larvy Potemníka moučného (95,5%), skořice (1,5%), sůl (1,5%), cukr (1,5%).
… ano, vidíte správně, v průměru je zde z 96 % samotný hmyz, pak nějaké koření a v případě slané skořice i 1,5 % cukru. Nooo, 1,5 % se v případě 20 gramů na balení 0,3 gramu cukru, snad to zvládnem 😜
Pak je v nabídce ještě Chilli, kde se setkáte také s parádním složením:
– larvy Potemníka moučného (97,5%), sůl (2%), chilli (0,5%)
Balení
Každý uzavíratelný pytlíček váží 20 gramů a jedná se tak spíše o menší svačinku. Úplně nepočítejte s tím, že byste se z něj přecpali a nebo že vám nahradí oběd.
Na druhou stranu mi taková porce přijde fajn – zasytí, zachutná a díky menšímu balení se nemusíte obávat, že by vám za chvíli lezli červi i ušima 🤣
Pojídání hmyzu
„Entomofágie“ neboli pojídání hmyzu je v poslední době dost oblíbenej „sport“. Nebojte se toho – je to bezpečné, zábavné, nutričně naprosto skvělé.
To, že to v naší kultuře není nějaká tradiční pochoutka už víme, ale na druhou stranu to neznamená, že by to bylo cokoliv špatného a pokud se podíváte kolem sebe, tak čím dál více našich přátel s tím má více a více zkušeností – mnozí podobné dobroty vyhledávají na cestách a podobně, protože v některých oblastech je tohle prostě dobrota číslo jedna!
Cena
Jeden balíček vyjde na 125 Kč. Nebudu vám tady tvrdit, že to je nejlevnější jídlo, stejně byste mi to nevěřili, ale… pokud přihlédnete na to, že se jedná o nutričně bohatou, chutnou, zajímavou a velmi ojedinělou pochoutku, tak musíte uznat, že už to zní dost zajímavě.
Navíc si přiznejme, že ekologický chov má také něco do sebe. Osobně si nemyslím, že byste červy měli jíst několikrát denně, ale zobnout si hrstku klidně každý den může být fajn cesta, jak do sebe dostat kvalitní bílkoviny a tuky a zároveň si pořádně zpestřit jídelníček.
Určitě nesmím zapomenout zmínit, že mají i výhodná balení, takže tady je určitě super způsob, jak ušetřit a klidně ochutnat i více příchutí najednou. Navíc vám zásobička vydrží o tom déle…
TIP: Originální dárek
Ano, za mě je to fakt super dáreček. Myslím, že podobnou pozornost nedostane a ani nedaruje jen tak někdo, takže pokud chcete obdarovaného potěšit, zaujmout a možná pomoci prolomit nějaké zábrany, tak jsou Křupaví červíci WormUP tou správnou volbou 😬
Závěrečné hodnocení recenze: Křupaví červíci WormUP
- příchutě – zajímavé, rozmanité, hodí se pro různé příležitosti
- ekologický chov – šetrné k naší planetě
- složení a nutriční hodnoty – není co dodat – bílkovina a tuk, prostě paráda 💪
- balení je velikostí tak akorát a dá se uzavřít na později
- cena je sice vyšší, ale dá se docela pěkně obhájit skvělou nutriční hodnotou a čistým složením
>>> Koupit: Křupaví červíci WormUP <<<
>>> Koupit: Křupaví červíci WormUP <<<
Bavila vás Recenze: Křupaví červíci WormUP? Tak mrkněte i na další zajímavé články…
- Recept: Neprůstřelný vývar – ideální snídaně?
- Recenze: GRIZLY Sušené hovězí maso Natural – Jerky
- Recept: Avokádová majonéza
- Játra. Odpad nebo superpotravina?
- 100 hodin půstu? 5 tipů, jak ho snadno zvládnout