Jak zhubnoutVelmi často narážím na dotaz „Jak zhubnout poslední kilogramy“. Někdy 3, jindy 5 a pak zase 10. A je to vlastně skoro jedno, protože většinou je ta cesta ke zhubnutí posledních kilogramů velmi podobná. 

Ukážeme si hned několik tipů, které budou mít na vaše výsledky ohromný dopad. Přitom jsou mnohé z nich naprosto triviální a je jen potřeba si je zavčasu uvědodomit a dát jim šanci.

Jak zhubnout? Hlídejte si kalorie

Nejsem sice zastáncem fanatického počítání kalorií, ale jedno se musí nechat – funguje to. Pokud budete počítat správně, tak poslední kila půjdou dolů. Není nic horšího, než když si pouze myslíte, že jíte dobře. Pokud to jde spočítat, tak proč to neudělat, zvlášť když vám dle všeho na hubnutí skutečně záleží.

Výpočet ideálního příjmu kalorií právě pro vás najdete tady, abyste se měli od čeho odrazit.

 

Omezte svačinky

Když jsme u toho příjmu kaloríí, tak doporučuji osekat svačinky, snacky… Víte proč? Protože je nepotřebujeme a ve výsledku zbytečně narušují náš kalorický příjem. Krásně si vystačímě s 2-3 jídly denně, nepotřebujeme mezitím ještě svačit.

Navíc jako svačiny často bereme kaloricky vydatná jídla – ořechové máslo, tvaroh s ovocem, sýry, ořechy. Zobneme si, přijmeme kalorie a stejně se toho ve výsledku pořádně nenajíme, protože dobře víme, že nás za 3 hodiny čeká další jídlo. Zkuste to bez svačin. Tělo nebude muset furt něco trávit a naopak začne efektivně pálit.

Tip: Chcete vědět, Jak pálit a neukládat? Tohle je čtení pro vás!

 

Přerušované půsty – rychlý a účinný způsob, jak zhubnout

Ještě než od těch kalorií definitně odskočíme, tak doporučím přerušované půsty. Dobře fungují a lze je provozovat dlouhodobě! Já osobně na nich jedu už pár let a jsem naprosto spokojen.

Člověk hubne (pokud má co), naučí se lépe pracovat s chutěmi, hladem a přestane být na jídle tolik závislý. Jeden z tipů, které mohou hodně změnit.

 

Mějte jasný plán, jak zhubnout a držte se ho

Máte poslední kilečka, která musí dolů? Tak tomu něco obětujte. Udělejte si jasný plán a ten dodržte do poslední tečky. Připravte si jídelníček, vařte, mějte jasně stanovené pohybové aktivity, plánujte i na několik dnů dopředu.

Pokud si na začátku měsíce řeknu, že stihnu X tréninků, tak je prostě dám. Když si řeknu, že se celý měsíc nedotku mléčného výrobku, tak není problém. To samé platí o různých dezertíčkách, svačinkách atd.

Naplánujte si to, rozepište si to a držte se toho. Protože když to porušíte, tak budete sami před sebou za blbce. A to nechcete!

 

Sledujte výsledky průběžně

Pokud jste v cílové rovince, tak svoje výsledky sledujte pravidelně. Važte se, měřte se a vyhodnocujte své snahy každý den. Neříkám, že každý den dostanete nové informace, ale s odstupem pár dnů dokážete něco vypozorovat. 

Nabíráte 5 dnů v kuse na váze? Zvětšuje se obvod přes boky? Cokoliv dalšího? Možná nejdete správným směrem a díky tomuto to dokážete zarazit po pár dnech.

 

Matematika je základ, jak zhubnout

Už jsme tady počítání nakousli, ale teď na to mrkneme trošku jinak. Víte, co se stane, když dva dny v týdnu ujedete na kaloriích a sníte jich více? V tuto chvíli to je o dva dny víc, než jste potřebovali ustřelit. Chápete… Sčítají se všechny ty „špatné“ věci jako je den bez pohybu, konzumace nevhodných potravin, sladkostí, limonád atd.

Ale víte, co je na tom super? Že se to sčítá i naopak 😉 Každý trénik je super, každý krok je super, každé nutričně bohaté a čisté jídlo je super. Takže před každým podobným rozhodnutím si řekněte, jestli ta kobliha stojí za to a jestli náhodou nebude finální výsledek o to lepší bez ní…

 

Volte vhodné potraviny

Některé potraviny spadají do nízkosacharidových diet a jsou „povolené“. Ale vždy je ještě lepší si říct, zda jsou vhodné i pro vás. Třeba v Low Carb jsou povolené tučné mléčné výrobky. Jsou vhodné pro každého z nás? Nemýslím si. Tedy spíš jsem si jist, že vhodné pro každého z nás rozhodně nejsou!

Já osobně mléčné výrobky nevyhledávám a hodně si z nich vybírám. Nedělají mi dobře, jsem po nich zaplácnutý a nemyslím si, že by zrovna na moje tělo působily nějak extra pozitivně. To samé sladké snídaně, dezertíčky atd. Občas si dám, ale vím, že pak po nich mám dříve hlad, rychleji mi padá úroveň energie atd.

Volte vhodné potraviny především pro vaše tělo a sledujte, jak na konkrétní suroviny tělo i mozek reagují. 

A co dál? Příště se zaměříme na další tipy, jak zhubnout poslední kilogramy a dosáhnout postavy naších snů…

 

Líbil se vám článek Jak zhubnout posledních pár kilogramů – část I.? Tak mrkněte i na další…